122k views
2 votes
Malcolm bought 6 bowls for $13.20. What is the unit rate?

2 Answers

6 votes
13.20 divided by 6= $2.2
User Jhagege
by
8.0k points
0 votes
2.20 because 13.20/6=$2.20

User Dejv
by
6.8k points