131k views
5 votes
It costs the Quality Company $0.14 per mile to run its van. On Monday the van traveled 87.6 miles. How much did it cost to run the van that day? Round your answer to the nearest cent. A. $12.26 B. $1.23 C. $13.14 D. $6.57

User Ganga
by
8.0k points

1 Answer

2 votes

A would be your answer: $12.26


User Chris Watson
by
7.9k points

No related questions found