27.6k views
5 votes
Karen bought a dozen cookies from the bakery if she paid $3.36 for the batch how much did one cookie cost

User Ulf Adams
by
6.4k points

1 Answer

4 votes
$3.36 divided by 12 cookies is $0.28 per cookie.
User Mutkan
by
6.1k points