139k views
1 vote
Camille bought 3 pounds of nuts for $10.35 what is the unit price per pound

User Sineatos
by
7.7k points

1 Answer

3 votes


10.35 / 3 = 3.45
the unit price per pound is $3.45
User Karadayi
by
8.0k points

No related questions found