73.3k views
2 votes
A bottle containing 64 fluid ounces of juice costs $3.84. What is the unit rate?

User Hanzala
by
7.7k points

2 Answers

5 votes
3.84/64= .06 per ounce
User Aviv Carmi
by
8.7k points
4 votes

$0.06 for one fluid ounce would make the most sense.

User Aamir Rind
by
8.4k points

No related questions found