121k views
2 votes
The store sells candy for 0.25 per ounce i spent a totell of 2.65 on candy. How many ounce did i bey help me!

User Bajram
by
5.4k points

1 Answer

3 votes

Answer:

it would be 10.6 ounces.

Explanation:


User Mikpa
by
5.3k points