menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Determine the unit price deli ham if 2.24 pounds cost 11.25
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Determine the unit price deli ham if 2.24 pounds cost 11.25
asked
Feb 9, 2019
61.1k
views
3
votes
Determine the unit price deli ham if 2.24 pounds cost 11.25
Mathematics
middle-school
Daniel Canas
asked
by
Daniel Canas
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
$11.25/2.24 lb = $5.02/lb
Stopshinal
answered
Feb 14, 2019
by
Stopshinal
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 24, 2024
55.2k
views
What foods are recommended when hiding oral medication? A. canned food, cheese, and peanut butter B. canned food, peanut butter and deli ham C. peanut butter, cheese and chocolate D. none of the above
Garry
asked
Feb 24, 2024
by
Garry
7.5k
points
Medicine
college
1
answer
4
votes
55.2k
views
asked
Dec 23, 2024
53.2k
views
Mrs. Loparo bought 1 12 pounds of turkey, 34 pound of ham, and 13 pound of salami from the deli. How many pounds of lunch meat did Mrs. Loparo buy from the deli?
Whitecoffee
asked
Dec 23, 2024
by
Whitecoffee
7.5k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
53.2k
views
asked
Sep 25, 2024
27.9k
views
Joe buys 1 pounds of turkey and 1 pounds of ham at the deli. If the turkey costs $3. 001 2 3 4 per pound and the ham is on sale for $2. 00 per pound, how much is Joe’s purchase before tax is added
Carlbergenhem
asked
Sep 25, 2024
by
Carlbergenhem
7.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
27.9k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org