101k views
1 vote
Can someone find the unit rate of $46 for 5 toys, and add an explanation and how to do it?!?!? ASAP HELP!!

1 Answer

4 votes

Not sure if I am right but I looked online for you and it said divide the numerator and the denominator by the given rate so I guess you do 46 divided by 5 I'm sorry if I am wrong nd let me know

User Kristiyan Varbanov
by
7.9k points

No related questions found