47.0k views
0 votes
A 5-ounce tube of toothpaste costs $3.50. What is the unit price?

2 Answers

2 votes
0.7 is the answer ,hope that helps you ☺️
User Gevik
by
6.4k points
2 votes

the answer is 0.7.

hope this helps.

User Lukas Cenovsky
by
6.0k points