Answer:
Step-by-step explanation:
We shall apply Doppler's effect of sound .
speaker is the source , Jason is the observer . Source is moving at 10 m /s , observer is moving at 6 m/s .
apparent frequency =

V is velocity of sound , v₀ is velocity of observer and v_s is velocity of source and f_o is real frequency of source .
Here V = 340 m/s , v₀ is 6 m/s , v_s is 10 m/s . f_o = f
apparent frequency =

=

So m = 346 , n = 330 .