At a candy store, Erika bought 3 kilograms of cinnamon red hots and 1 kilogram of gummy bears for $21.00.
Meanwhile, Irene bought 3 kilograms of cinnamon red hots and 3 kilograms of gummy bears for $39.00.
What is the cost of one kilogram of each type of candy?