Answer:
quick market
Explanation:
Quick Market
Find the price of one apple in both cases. To do this divide the price by number of apples
Quick market:
1.44 / 3 = 0.48 per apple
Walmart:
2.50 / 5 = 0.5 per apple
The price for apples is cheaper at quick market
5.8m questions
7.6m answers