Answer:
The answer is: Store A is .41 cents per bagel and store B is .45 cents per bagel.
Explanation:
Get the dollars per bagel for each store.
Store A is 5 bagels for $2.05.
2.05/5 = .41 cents per bagel.
Store B is 3 bagels for $1.35.
1.35/3 = .45
So store A is the least expensive one.
Hope this Helps! Have an Awesome Day!! (-: