Answer:
True
Step-by-step explanation:
This will mean that from the assumed mass Chromium (Cr) = 19%, and Nickel (Ni) = 9%
This therefore means that Iron (Fe) = 72%
If we change this to mole we will further see that the ratio of Cr to Ni atoms is about 2.4 to 1