93.1k views
5 votes
a package of 4 pairs of insulated gloves costs $35.56. what is the unit price of the pairs of gloves?

User Rmpestano
by
4.8k points

1 Answer

3 votes
The answer will be $8.89
User Taylor Vance
by
5.3k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.