104k views
3 votes
Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

User TheGwa
by
6.3k points

1 Answer

4 votes

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

User Stamatis
by
5.5k points