30.3k views
12 votes
Hello! I was wondering if you could help me? It’s 6th grade math. :-)

4th question: 5 boxes of Cheerios cost $17.50

Hello! I was wondering if you could help me? It’s 6th grade math. :-) 4th question-example-1
User Ixchi
by
7.4k points

1 Answer

5 votes

Answer:

1. 72,0:3=2,40

2. 4,50:6=0,75

3. 14,76:12=1,23

4. 17,50:5=3,50

hope it helped :-)

User Dan Bennett
by
7.0k points