Answer:
Normal force,
= 707 N
Given:
Mass of the rider, M = 72.1 kg
acceleration due ti gravity, g = 9.8 m/

Velocity of the elevator is constant
Solution:
Since, the elevator is moving with a constant velocity, therefore, the frame we are dealing with is an inertial frame and will not allow any pseudo force to act on it.
The Normal force, N will now be equal to the weight, W of the body which is the product of its mass and the acceleration acting on the body due to gravity and is given by:
= W =

putting the values in the above formula
=

= 707 N (approx)