133k views
0 votes
Helppppp please I don’t get it

Helppppp please I don’t get it-example-1
User Galaxy
by
5.2k points

1 Answer

3 votes

Answer:

Apples

Explanation:

To find the cost per pound you need to divide the amount of money by the amount of apples: $6/5 which equals $1.2 or $1.20

User Acel
by
5.1k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.