147k views
0 votes
Which is a better buy on frozen orange juice?
80 ml for $1.95
75 ml for $1.80

User Daff
by
5.0k points

1 Answer

2 votes

Answer: 75 ml for 1.80

Explanation:

This is the answer because the better buy means cheaper and this is cheaper

User Harry Wood
by
4.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.