38.7k views
2 votes
what it the better value for the money, $8.99 for a package of 8 cold remedy capsules or $2.25 for 2 capsules​

User Cerissa
by
6.9k points

1 Answer

5 votes

$8.99 for 8 because 2.225 for 2 would equal $9 for i so you save 1 cwnt buying the package of 8

User Talha Bin Shakir
by
5.2k points