100k views
3 votes
What is the unit rate for the cost of a salad at the salad bar?

What is the unit rate for the cost of a salad at the salad bar?-example-1
User ZooMMX
by
4.8k points

2 Answers

3 votes

$2.00 per pound, the answer would be letter C

User Lord Varlin
by
4.6k points
3 votes

Answer:

C.) $2.00 per pound

Hope This Helps! Have A Nice Day!