177k views
1 vote
If a dozen eggs cost $1.68, how much does one egg cost? *

User Mumbles
by
5.4k points

2 Answers

5 votes

Answer:

$0.14

Explanation:

1.68/12= 0.14

User Hassen Bennour
by
6.5k points
4 votes

Answer:

$0.14

Explanation:

Average it out. 1.68รท12=0.14

User Kostas Mouratidis
by
6.5k points