menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
At a snack shop, Julie bought 1/3 of a pound of jelly beans for three quarters. What is the unit price of jelly beans at the snack shop? $2.25 per pound $0.25 per pound $4.00 per…
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
At a snack shop, Julie bought 1/3 of a pound of jelly beans for three quarters. What is the unit price of jelly beans at the snack shop? $2.25 per pound $0.25 per pound $4.00 per…
asked
Jan 14, 2020
21.9k
views
0
votes
At a snack shop, Julie bought 1/3 of a pound of jelly beans for three quarters. What is the unit price of jelly beans at the snack shop?
$2.25 per pound
$0.25 per pound
$4.00 per pound
$0.44 per pound
Mathematics
middle-school
Kamalesh Wankhede
asked
by
Kamalesh Wankhede
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer: you need to tell the price of the nut
Explanation:
ImonBayazid
answered
Jan 20, 2020
by
ImonBayazid
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Apr 24, 2018
207k
views
At a snack shop, Julie bought 1/3 of a pound of jelly beans for three quarters. What is the unit price of jelly beans at the snack shop?
Isaac Gonzalez
asked
Apr 24, 2018
by
Isaac Gonzalez
8.4k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
207k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org