menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
At a snack shop, Julie bought 1/3 of a pound of jelly beans for three quarters. What is the unit price of jelly beans at the snack shop? $2.25 per pound $0.25 per pound $4.00 per pound $0.44 per pound
asked
Jan 14, 2020
21.9k
views
0
votes
At a snack shop, Julie bought 1/3 of a pound of jelly beans for three quarters. What is the unit price of jelly beans at the snack shop?
$2.25 per pound
$0.25 per pound
$4.00 per pound
$0.44 per pound
Mathematics
middle-school
Kamalesh Wankhede
asked
by
Kamalesh Wankhede
5.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer: you need to tell the price of the nut
Explanation:
ImonBayazid
answered
Jan 20, 2020
by
ImonBayazid
6.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.9m
questions
7.7m
answers
Other Questions
Solve for y in terms of x. 2/3y - 4 = x y = x + 6 y = -x + 4 y = -x + 6 y = x + 4
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Use the normal model n(11371137,9696) for the weights of steers. a) what weight represents the 3737thth percentile? b) what weight represents the 9999thth percentile? c) what's the iqr of the weights
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org