menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Please help me!!!!!!!!!! 8oz= 1 cup
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Please help me!!!!!!!!!! 8oz= 1 cup
asked
Oct 8, 2020
209k
views
2
votes
Please help me!!!!!!!!!! 8oz= 1 cup
Mathematics
middle-school
Johannes Gerer
asked
by
Johannes Gerer
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Answer:
Part A: 45
Part B: 22
Explanation:
Undo
answered
Oct 14, 2020
by
Undo
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Apr 24, 2024
178k
views
84hL= pt 10) 96 mL= cups 11) 3,500 g= Ib 12) 23 in = mm 13) 3gts= 14) 11/2ft= cm 15) 8oz= L (hundredths) 16) 7 m= ft 17) 5,760 mL= gal 18) 4.5daL= cups 23) −8 ∘ C= 0 F 24) −10 ∘ F= ∘ C 25) 8lb,3oz= kg
Andrew Rueckert
asked
Apr 24, 2024
by
Andrew Rueckert
8.2k
points
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
178k
views
asked
Jun 24, 2024
187k
views
Which is a better buy, 8oz of steak for $8.50 or 14 oz of steak for $16.00?
Nico Brenner
asked
Jun 24, 2024
by
Nico Brenner
8.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
187k
views
asked
Jun 6, 2024
40.9k
views
I use this website too often but please HELP ME 3 of the 11 oz, 3 of the 8oz, and 4 of the 6 oz Platter Prices 6-ounce $9.95 8-ounce $12.95 11-ounce $15.95 If a gratuity of 16% was added to the bill, which
ShadowGames
asked
Jun 6, 2024
by
ShadowGames
8.4k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
2
votes
40.9k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org