Answer:
i wanan workkkkkk
Step-by-step explanation:
4 waves
Wavelength of one wave = 0.25 meters
Length of the rope = 1 meter
Therefore;
Number of waves = Length of the rope/wavelength of one wave
= 1/0.25
= 4 waves
7.8m questions
10.4m answers