Answer:
A - 1lb at $3.00
Explanation:
Determine the price per ounce
A. there are 16 oz in one pound (3.00/16oz= 0.1875 per oz
B 2.50/12oz = 0.208333 / per oz
5.7m questions
7.4m answers