menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
gustavo is at the candy store buying treats for halloween. he buys 9 kilograms of candy for $22.50. how much would 14 kilograms be
asked
Nov 14, 2020
74.5k
views
0
votes
gustavo is at the candy store buying treats for halloween. he buys 9 kilograms of candy for $22.50. how much would 14 kilograms be
Mathematics
middle-school
Ispiro
asked
by
Ispiro
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Answer:
$35.00
Explanation:
22.50/9=2.50
2.50*14=35.00
Wiwo
answered
Nov 20, 2020
by
Wiwo
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 11, 2020
148k
views
gustavo is at the candy store buying treats for halloween. he buys 9 kilograms of candy for $22.50. how much would 14 kilograms be
Jcity
asked
Jul 11, 2020
by
Jcity
7.4k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
5
votes
148k
views
asked
Dec 11, 2021
186k
views
gustavo is at the candy store buying treats for halloween he buys 9 kilograms of candy for 22.50 wat is the unit rate for this candy
XiaoChuan Yu
asked
Dec 11, 2021
by
XiaoChuan Yu
8.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
186k
views
asked
Nov 8, 2018
157k
views
Joannie is at the store buying treats for a Halloween party. she buys 116 kilograms of candy for $649.60. what is the unit rate for the candy in $/kilogram? how much would 192 kilograms of candy cost in
Collin M
asked
Nov 8, 2018
by
Collin M
8.6k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
157k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org