menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Which is the better vaule ? 24- ounce of ceral for 4.69 or 15.3 ounces box of ceral for $3.39
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Which is the better vaule ? 24- ounce of ceral for 4.69 or 15.3 ounces box of ceral for $3.39
asked
Nov 9, 2020
3.2k
views
5
votes
Which is the better vaule ? 24- ounce of ceral for 4.69 or 15.3 ounces box of ceral for $3.39
Mathematics
middle-school
Peter Uhnak
asked
by
Peter Uhnak
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
buy the 24 ounce
Explanation:
hope this helps you
Surya Prakash Patel
answered
Nov 14, 2020
by
Surya Prakash Patel
7.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 28, 2017
145k
views
Which is a better buy, a 24 ounce box of ceral for $3.69 or 36 ounce box of ceral for $4.89
Takayuki
asked
Oct 28, 2017
by
Takayuki
7.9k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
145k
views
asked
Mar 14, 2021
134k
views
A certain type of ceral is sold in boxes of two different sizes. The price of the 8-ounce box is $2.48, and the rice of the 14-punce box is $3.36. How much greater is the cost per ounce of ceral in the
Brian McFarland
asked
Mar 14, 2021
by
Brian McFarland
8.7k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
134k
views
asked
Oct 12, 2024
101k
views
Nine ceral bars shared epuely to four students hom many does each student get
Tomasita
asked
Oct 12, 2024
by
Tomasita
8.5k
points
Health
high-school
1
answer
3
votes
101k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org