Answer:
The cost of 1 apple is $0.49
Explanation:
One Pear = Four Apples
2 Pears + 3 Apples = $5.39
Two Pears = Eight Apples
8 Apples + 3 Apples = 11 Apples = $5.39
$5.39 / 11 Apples = $0.49 per apple
7.6m questions
10.2m answers