33.1k views
1 vote
The cost of three scarves is $26.25 what is the unit price

User Katfang
by
7.8k points

2 Answers

5 votes
The unit price is 8.6
User Benn
by
7.9k points
2 votes

Answer:

8.75


Explanation:


User Jisoo
by
8.1k points

Related questions

asked May 23, 2017 60.5k views
Leigh asked May 23, 2017
by Leigh
7.8k points
2 answers
1 vote
60.5k views
2 answers
3 votes
185k views
1 answer
1 vote
106k views