177k views
5 votes
What is the unit rate for .5 hours and $1.25

What is the unit rate for .5 hours and $1.25-example-1
User Sean Liu
by
7.4k points

1 Answer

4 votes
The unit rate is 0.25 dollars/hr
User MikO
by
6.9k points