177k views
4 votes
Hello again, im sorry for all the questions im just working on ALL my missing work

1) I can buy 5 pencils for $1.29. How much does each pencil cost?

2) I can buy 12 notebooks for $19.73. How much does each notebook cost?

As you can see im in Quarter 2 and things arent looking so good...

Hello again, im sorry for all the questions im just working on ALL my missing work-example-1

2 Answers

2 votes
2 is 1.6442 hope this helps
User Rangalo
by
6.0k points
4 votes

Answer:

Explanation:

each pencil costs $1.29 so just add that 5 times. when we do that it equals $6.45

if you can buy 12 notebooks for $19.73,

and then BIG FAT BUT IN SCREEN BIG BUTT

User Dinora
by
5.4k points