190k views
2 votes
Unit rate of $99 for 15 movies

2 Answers

6 votes

Answer:

$6.60

Explanation:


(99)/(15) = 6.60

User Votemike
by
4.8k points
3 votes

Answer:

6.60$ dollars per movie

Explanation:

99/15=6.6

User Tozka
by
5.1k points