These are my last points. Please answer this correctly take your time for this.. Janel bought 5.25 pounds of gucky worms for $7.35.
a. What is the unit rate (cost per pound)?
b. What should the cost of six pounds of gucky worms cost?
c. How many pounds can she buy with $21?
d. Write an equation relating cost (x) with pounds (y). Opposite x =pounds y = cost
e. Is this relationship proportional? Explain how you know.